Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Orlik Mrs Scott Elliott

Orliki Mrs Scott Elliott

Turzyca oszimska ‘Evergold’

Turzyca oszimska ‘Evergold’

Kosaciec żółty pstrolistny

Kosaciec żółty pstrolistny

Rojnik murowy

Rojnik murowy

Byliny
lista roślin
fot: Piotr Gorączko

Serduszka wspaniałe

Dicentra eximia
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój: kępiasty
Wysokość: do 30 cm
Barwa liści/igieł: zielona, zielononiebieska
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa, biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Serduszka wspaniałe to bylina, której ojczyzną są wschodnie lasy Ameryki Północnej. Ma bardzo ładne liście – delikatne, soczyście zielone i kruche (łatwo je uszkodzić nawet podczas pielęgnacji). Ich pierzasty kształt przypomina paproć. Są dekoracyjne do późnej jesieni i szczelnie osłaniają ziemię, dlatego serduszka wspaniałe sadzone są jako roślina okrywowa. Wiosną rozwijają się niewielkie różowe kwiaty zebrane w luźno wiszące grona. Uprawiane są odmiany o kwiatach białych i ciemnoróżowych, niektóre mają niebieskawe liście.

Serduszka wspaniałe najlepiej rośnie w próchnicznej i dość wilgotnej glebie; należy pamiętać o tym, by w czasie suszy ją podlewać. Łatwo można ją rozmnożyć przez podział kęp wczesną wiosną lub po kwitnieniu. Na 1m2 sadzi się dziesięć roślin. (eb-g)

Tekst: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.