Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Przelot górski

Przelot górski

Kosaciec bezlistny

Kosaciec bezlistny

Trytoma groniasta

Trytoma groniasta

Miskant chiński ‘Zebrinus’

Miskant chiński ‘Zebrinus’

Byliny
lista roślin
fot: Piotr Gorączko

Rodgersja kasztanowcolistna

Rodgersia aesculifolia
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój:
Wysokość: 70 cm - 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VII
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Pochodzi z górskich rejonów Azji. Ma bardzo duże liście osiągające średnicę 50 cm, przypominające kasztanowiec. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych, umiarkowanie wilgotnych, o odczynie obojętnym.

Doskonała roślina na stanowiska zacienione i wilgotne. Może rosnąć również na słońcu – wtedy liście stają się brązowe, a roślina bujnie się rozrasta - ale trzeba zadbać, by miała pod dostatkiem wody. Na przełomie wiosny i lata na szczytach wysokich łodyg rozwijają się jej białe, pachnące wieczorem kwiaty zebrane w kwiatostany. Nie jest całkowicie mrozoodporna, więc na zimę warto okryć ją włóknina lub gałązkami stroiszu. (as)

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.