Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Gęsiówka orzęsiona

Gęsiówka orzęsiona

Zawilec mieszańcowy

Zawilec mieszańcowy

Fargesia olbrzymia ‘Campbell’

Fargesia olbrzymia ‘Campbell’

Turzyca japońska 'Ice Dance'

Turzyca japońska ‘Ice Dance’ = turzyca Morrowa ‘Ice Dance’

Byliny
lista roślin
fot: Mirosław Krogulec

Pustynnik himalajski

Eremurus himalaicus
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: wyprostowany
Wysokość: 1,5 m - 2 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów: pomarańczowa, biała, żółta, różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Pustynnik himalajski rośnie dziko na stepach Azji Środkowej. Wymaga dobrej, żyznej i przepuszczalnej gleby z dużą zawartością piasku. Potrzebuje stanowiska dobrze nasłonecznionego i zacisznego. Ponieważ nie znosi nadmiaru wody, nie powinien rosnąć w miejscach podmokłych ani w zagłębieniach. Nie jest całkowicie mrozoodporny, więc na zimę należy okryć go stroiszem. Warto też rozłożyć nad nim folię, która będzie chronić go przed wodą opadową.

Bulwy sadzimy późnym latem w okresie spoczynku roślin na głębokości około 15 cm. Jeśli ziemia jest zwarta, na dno trzeba nasypać grubą warstwę żwiru jako drenaż (nawet 25-30 cm). Białe, różowe, żółte czy pomarańczowe kwiaty pustynnika wyrastają na wysokich wyprostowanych pędach kwiatowych, co tłumaczy to, że nazywany też bywa igłą Kleopatry. (as)

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.