Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Orlik ogrodowy

Orlik ogrodowy

Fargesia olbrzymia ‘Pingwu’

Fargesia olbrzymia ‘Pingwu’

Dąbrówka rozłogowa

Dąbrówka rozłogowa

Jeżówka 'Cheyenne Spirit'

Jeżówka 'Cheyenne Spirit'

Byliny
lista roślin
fot: Mirosław Krogulec

Pustynnik himalajski

Eremurus himalaicus
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: wyprostowany
Wysokość: 1,5 m - 2 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa, pomarańczowa, biała, żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

  • Fot: Mirosław Krogulec
Opis:

Pustynnik himalajski rośnie dziko na stepach Azji Środkowej. Wymaga dobrej, żyznej i przepuszczalnej gleby z dużą zawartością piasku. Potrzebuje stanowiska dobrze nasłonecznionego i zacisznego. Ponieważ nie znosi nadmiaru wody, nie powinien rosnąć w miejscach podmokłych ani w zagłębieniach. Nie jest całkowicie mrozoodporny, więc na zimę należy okryć go stroiszem. Warto też rozłożyć nad nim folię, która będzie chronić go przed wodą opadową.

Bulwy sadzimy późnym latem w okresie spoczynku roślin na głębokości około 15 cm. Jeśli ziemia jest zwarta, na dno trzeba nasypać grubą warstwę żwiru jako drenaż (nawet 25-30 cm). Białe, różowe, żółte czy pomarańczowe kwiaty pustynnika wyrastają na wysokich wyprostowanych pędach kwiatowych, co tłumaczy to, że nazywany też bywa igłą Kleopatry. (as)

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.