Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: www.roslinywodne.com

Przęstka pospolita

Hippuris vulgaris
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: do 1,5 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Przęstka pospolita to bylina wodna zakorzeniona w podłożu. Jej pędy mają do 1,5 m długości, są nierozgałęzione. Podwodne liście przęstki zebrane są w okółkach po 4–16, mają do 7 cm długości, są delikatne i odgięte do dołu. Liście nadwodne mają do 2 cm długości, są równowąskie, sztywne, ciemnozielone.

Kwiaty liczne, niepozorne, występują na nadwodnych częściach pędów. Zimują kłącza podwodne. Roślina lubi miejsca słoneczne i ciepłe, toleruje wody bogate w wapń. Najlepiej sadzić w większych pojemnikach na dnie zbiornika. Mrozoodporność całkowita. Przęstka rośnie w strefie wody głębokiej.

www.roslinywodne.com

Tekst: www.roslinywodne.com
Tagi: byliny
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.