Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Bergenia grubolistna

Bergenia grubolistna

Gipsówka wiechowata

Gipsówka wiechowata

Rudbekia błyskotliwa

Rudbekia błyskotliwa

Skalnica rozesłana

Skalnica rozesłana

Byliny
lista roślin
fot: www.roslinywodne.com

Przęstka pospolita

Hippuris vulgaris
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: do 1,5 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Przęstka pospolita to bylina wodna zakorzeniona w podłożu. Jej pędy mają do 1,5 m długości, są nierozgałęzione. Podwodne liście przęstki zebrane są w okółkach po 4–16, mają do 7 cm długości, są delikatne i odgięte do dołu. Liście nadwodne mają do 2 cm długości, są równowąskie, sztywne, ciemnozielone.

Kwiaty liczne, niepozorne, występują na nadwodnych częściach pędów. Zimują kłącza podwodne. Roślina lubi miejsca słoneczne i ciepłe, toleruje wody bogate w wapń. Najlepiej sadzić w większych pojemnikach na dnie zbiornika. Mrozoodporność całkowita. Przęstka rośnie w strefie wody głębokiej.

www.roslinywodne.com

Tekst: www.roslinywodne.com
Tagi: byliny
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.