Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Rozchodnik ostry

Rozchodnik ostry

Funkia Siebolda

Funkia Siebolda

Łyszczec wiechowaty

Łyszczec wiechowaty

Kortaderia pampasowa 'Splendid Star'

Kortaderia pampasowa 'Splendid Star'

Byliny
lista roślin
fot: Maria Muszalska

Proso rózgowate ‘Warrior’

Panicum virgatum ‘Warrior’
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony, zwarty
Wysokość: 1 m - 1,2 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: czerwona
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - VIII
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Proso rózgowate ‘Warrior’ to ozdobna, szybko rosnąca trawa ozdobna o zwartym, wyprostowanym pokroju, dorastająca do 100–120 cm wysokości. Roślina ma wąskie, zielone liście, które późnym latem i jesienią przebarwiają się na purpurowo.
Proso rózgowate ‘Warrior’ kwitnie w lipcu i sierpniu - ozdobą rośliny są wtedy purpurowe kwiatostany. Późnym latem owocuje.

Proso rózgowate ‘Warrior’

Ta odmiana prosa rózgowatego jest odporna na suszę i mróz. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, jest tolerancyjna w stosunku do gleby, wilgotność podłoża powinna być umiarkowana.

Kwiaty trawy nadają się do suchych kompozycji. Strefa mrozoodporności 5b. Odmiana pochodzi z Ameryki Północnej (hodowca – Kurt Bluemel).

Nowość prezentowana w Konkursie Roślin Nowości na Wystawie "Zieleń to życie" 2008 przez Grąbczewscy – Hurtowa Sprzedaż Roślin.

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.