Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: www.roslinywodne.com

Ponikło błotne

Eleocharis palustris
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: do 60 cm
Barwa liści/igieł: ciemnozielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Ponikło błotne to bylina wodna z płożącymi się kłączami, z których wyrastają rzędami pionowo wzniesione pędy. Roślina ciemnozielona, dorasta do 60 cm wysokości. Dobrze rośnie w wodzie głębokości 0-40 cm.

Ponikło błotne stosuje się do umacniania brzegów piaszczystych i gliniastych w stawach. W oczkach wodnych należy sadzić je w pojemnikach w piaszczysto-gliniaste podłoże - roślina wypełnia cały pojemnik i nie rozrasta się na boki, tworzy zbitą kępę prosto wzniesionych pędów. Ponikło błotne jest całkowicie mrozoodporne, zimuje w postaci kłączy.

www.roslinywodne.com

Tekst: www.roslinywodne.com
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.