Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: www.roslinywodne.com

Okrężnica bagienna

Hottonia palustris
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: 20 cm - 40 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów: białoróżowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VII
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Okrężnica – bylina bagienna

Okrężnica bagienna to bylina wodna o łodydze zanurzonej, rozgałęzionej, długości 70 cm i zakorzenionym w dnie kłączu. Liście okrężnicy są grzebieniaste, ustawione w okółkach lub naprzeciwległe, 5–8 cm długości, żywo zielone.

Okreznica – roślina bagienna uprawa

Okrężnica bagienna kwitnie od maja do lipca. Kwiaty okrężnicy bagiennej są okazałe, białoróżowe, ustawione okółkowo w wyprostowanym kwiatostanie długości do 30 cm. 
Roślina lubi miejsca lekko ocienione, żyzne, torfowe podłoże. Dobrze rośnie w wodzie stojącej jak i płynącej do 1 m głębokości. Roślina w miejscach dobrze oświetlonych, w płytkiej wodzie tworzy atrakcyjne łany kwiatowe. Znosi jednak cień, ale wtedy nie zakwita. Zimują całe rośliny (mrozoodporność całkowita). Jest dobrym natleniaczem wody. Wznawia wzrost bardzo wczesną wiosną, jako jedna z pierwszych roślin wodnych. Rośnie w strefie wody przybrzeżnej.

www.roslinywodne.com

Tekst: www.roslinywodne.com
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.