Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Trojeść amerykańska

Trojeść amerykańska

powojnik 'Hakuree'

Powojnik 'Hakuree'

Liriope szafirkowata

Liriope szafirkowata

Łyszczec wiechowaty

Łyszczec wiechowaty

Byliny
lista roślin
fot: www.roslinywodne.com

Okrężnica bagienna

Hottonia palustris
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: 20 cm - 40 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów: białoróżowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VII
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Okrężnica – bylina bagienna

Okrężnica bagienna to bylina wodna o łodydze zanurzonej, rozgałęzionej, długości 70 cm i zakorzenionym w dnie kłączu. Liście okrężnicy są grzebieniaste, ustawione w okółkach lub naprzeciwległe, 5–8 cm długości, żywo zielone.

Okreznica – roślina bagienna uprawa

Okrężnica bagienna kwitnie od maja do lipca. Kwiaty okrężnicy bagiennej są okazałe, białoróżowe, ustawione okółkowo w wyprostowanym kwiatostanie długości do 30 cm. 
Roślina lubi miejsca lekko ocienione, żyzne, torfowe podłoże. Dobrze rośnie w wodzie stojącej jak i płynącej do 1 m głębokości. Roślina w miejscach dobrze oświetlonych, w płytkiej wodzie tworzy atrakcyjne łany kwiatowe. Znosi jednak cień, ale wtedy nie zakwita. Zimują całe rośliny (mrozoodporność całkowita). Jest dobrym natleniaczem wody. Wznawia wzrost bardzo wczesną wiosną, jako jedna z pierwszych roślin wodnych. Rośnie w strefie wody przybrzeżnej.

www.roslinywodne.com

Tekst: www.roslinywodne.com
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.