Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Chaber górski

Chaber górski

Dzwonek Poszarskiego

Dzwonek Poszarskiego

Czyściec wełnisty

Czyściec wełnisty

Pierwiosnek maleńki

Pierwiosnek maleńki

Byliny
lista roślin
fot: www.roslinywodne.com

Oczeret tabernamontana 'Zebrinus'

Scirpus tabernaemontanii 'Zebrinus'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: 1 m
Barwa liści/igieł:
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Oczeret tabernamontana 'Zebrinus' to bylina o płożącym się kłączu, zakorzeniona w podłożu. Łodygi cienkie, mają do 6 mm grubości i 1 m wysokości, są sinozielone, w białe, poprzeczne pasy.
Roślina dobrze rośnie w słońcu i półcieniu posadzona w płytkiej wodzie do 30 cm głębokości. Stosowana w oczkach wodnych i stawach. Jest jedyną z najatrakcyjniejszych roślin wodnych o pionowych pędach.
Oczeret tabernamontana 'Zebrinus' jest całkowicie mrozoodporny. Powinien być sadzony w miejscu widocznym, na pierwszym planie, w sąsiedztwie roślin niskich, ścielących się, takich jak bobrek, niezapominajka, czarmień. Roślina należy do roślin strefy przybrzeżnej.

Tekst: www.roslinywodne.com
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.