Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Głowienka wielkokwiatowa

Głowienka wielkokwiatowa

Żurawka drżączkowata

Żurawka drżączkowata

Tiarella sercolistna

Tiarella sercolistna

żurawka 'Blackberry Jam'

Żurawka ‘Blackberry Jam’

Byliny
lista roślin
fot: www.roslinywodne.com

Oczeret jeziorny = Sitowie jeziorne

Scirpus lacustris Albescens = Schoenoplectus lacustris
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: do 2 m
Barwa liści/igieł:
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł, pędów

Galeria zdjęć:

Opis:

Oczeret jeziorny to bylina z płożącym się kłączem zakorzeniona w dnie zbiornika wodnego. Jej łodygi są obłe, wyprostowane, dorastają do 2 m wysokości, prawie białe z ciemnozielonymi podłużnymi pasami, średnicy do 1,5 cm, u nasady okryte purpurowymi pochwami. Liście podwodne są taśmowate i jasnozielone. Kwiaty - brązowe, zebrane na szczytach łodyg w niewielkie kłoski - pojawiają się latem niezbyt licznie.
Oczeret jeziorny to atrakcyjna bylina, która dobrze rośnie w wodzie stojącej i płynącej, w miejscu słonecznym. Znosi głęboką wodę (do 1,5 m głębokości). Sadzimy ją do pojemników wypełnionych ziemią i przysypanych żwirem i umieszczamy w zbiorniku wodnym. W stawie wygląda bardzo ładnie na tle ciemnej wody lub roślin o ciemnozielonym zabarwieniu. Jest dobrym filtratorem wody. Oczeret jeziorny jest całkowice mrozoodporny. Zimą pędy zanurzone w wodzie pozostają zielone, co wspomaga wymianę gazową pod lodem. Po ustąpieniu pokrywy lodowej, wczesną wiosną, wycinamy sekatorem zeszłoroczne pędy 10 cm nad podłożem.

www.roslinywodne.pl

Tekst: www.roslinywodne.com
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.