Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Nachyłek 'Ruby Frost' PBR

Coreopsis 'Ruby Frost' PBR
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: kępiasty
Wysokość: 50 cm - 65 cm
Barwa liści/igieł: jasnozielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółto-czerwono-biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Nachyłek 'Ruby Frost' to odmiana amerykańska nachyłka, szybko rosnąca bylina o kępkowym pokroju, która dorasta do 50-65 cm wysokości. Liście są jasnozielone, sezonowe.
Nachyłek 'Ruby Frost' kwitnie od czerwca do września. Na pędach kwiatostanowych powstają kwiatostany-koszyczki średnicy 3-5 cm, w których kwiaty rurkowe są żółte, a kwiaty języczkowe ciemnoczerwone z białych brzegiem.
Nachyłek 'Ruby Frost' najlepiej posadzić na słonecznym stanowisku w przepuszczalnym, umiarkowanie wilgotnym bądź suchym podłożu o odczynie słabo kwaśnym lub obojętnym.
Nachyłek 'Ruby Frost' jest polecany do ogrodów do sadzenia na rabatach. Można go tez uprawiać w pojemnikach. Nadaje się na kwiat cięty.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.