Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch'

Coreopsis verticillata 'Lemon Punch'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: do 30 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' to odmiana długowiecznej byliny z rodziny astrowatych Asteraceae. Odmiana została wyhodowna i wprowadzona na rynek przez firme Terra Nova.

Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' ma zwarty pokrój, dorasta do 30cm wysokości. Pędy są silnie rozgałęzione, lekko wzniesione, pokryte u podstawy lancetowatymi, podłużnymi liśćmi, które w górnej części pędów przechodzą w liście pierzastosieczne.

Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' kwitnie od VI do IX( aż do pierwszych przymrozków). DPędy kwiatostanowe zakończone są dużą liczbą długich, delikatnych szypułek, z koszyczkami kwiatowymi na szczycie. Płatki korony koloru jasnożółtego z różowawym, nieregularnie rozmieszczonym, rozmytym rumieńcem, rozszerzają się od środka, na zewnątrz korony, a ich zewnętrzne brzegi są delikatnie postrzępione.

Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' wymaga żyznej, próchniczej gleby oraz słonecznego. Jest rośliną wytrzymałą na mróz. Strefa mrozoodporności 6.

Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' doskonale nadaje się do ogrodów przydomowych, na rabaty, wyższe obwódki kwiatowe oraz grupy na trawnikach.

Nachyłek okółkowy rozmnaża się przez podział roślin wiosną.

Tekst: Agnieszka Mike-Jeziorska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.