Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Mikołajek

Eryngium
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: krzaczasty, wzniesiony, nieregularny
Wysokość: 40 cm - 90 cm
Barwa liści/igieł: szara, zielononiebieska
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: niebieska
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VIII
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Te intrygujące rośliny rosną dziko w górach i na piaskach nizinnych czy nadmorskich. Występują na terenie Europy, Azji i Ameryki Północnej. Potrzebują stanowiska suchego i silnie nasłonecznionego. Dobrze znoszą brak wody i suszę.

Są bardzo efektownymi roślinami nadającymi się do wykorzystania w ogrodach skalnych, na rabatach i w założeniach naturalistycznych, na skarpach i murkach kwiatowych, a nawet na zielonych dachach. Do dyspozycji są: mikołajek alpejski o pędach sinoniebieskich, mikołajek ametystowy – o główkach kwiatowych fioletowych, mikołajek płaskolistny – o drobnych, niebieskich główkach kwiatowych. (as)

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.