Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Trzykrotka wirginijska

Trzykrotka wirginijska

gęsiówka kaukaska 'Plena'

Gęsiówka kaukaska 'Plena'

Lobelia szkarłatna

Lobelia szkarłatna

Ciemiernik cuchnący

Ciemiernik cuchnący

Byliny
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Mikołajek

Eryngium
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: nieregularny, krzaczasty, wzniesiony
Wysokość: 40 cm - 90 cm
Barwa liści/igieł: szara, zielononiebieska
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: niebieska
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VIII
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Te intrygujące rośliny rosną dziko w górach i na piaskach nizinnych czy nadmorskich. Występują na terenie Europy, Azji i Ameryki Północnej. Potrzebują stanowiska suchego i silnie nasłonecznionego. Dobrze znoszą brak wody i suszę.

Są bardzo efektownymi roślinami nadającymi się do wykorzystania w ogrodach skalnych, na rabatach i w założeniach naturalistycznych, na skarpach i murkach kwiatowych, a nawet na zielonych dachach. Do dyspozycji są: mikołajek alpejski o pędach sinoniebieskich, mikołajek ametystowy – o główkach kwiatowych fioletowych, mikołajek płaskolistny – o drobnych, niebieskich główkach kwiatowych. (as)

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.