Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Krwawnik ogrodowy 'Moonshine'

Achillea 'Moonshine'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: wzniesiony, kępiasty
Wysokość: do 60 cm
Barwa liści/igieł: zielonoszara
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - IX
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Krwawnik ogrodowy 'Moonshine' (ang. greek yarrow, yarrow) to kępiasta bylina, z rodziny astrowatych (Asteraceae), ze sztywnymi, wyprostowanymi pędami, dorastająca do 60 cm wysokości.

Liście szarozielone, kwiaty to siarkowożółte koszyczki, zebrane w płaskie, siarkowożółte kwiatostany - podbaldachy, wyrastające ponad kępę liści. Rozrasta się za pomocą podziemnych kłączy.

Kwitnienie rozpoczyna na przełomie maja i czerwca. Kwitnie praktycznie przez cale lato. W celu przedłużenia kwitnienia, należy systematycznie usuwać przekwitnięte kwiatostany. Ostatnie można pozostawić na zimę, ale wówczas należy je wyciąć już wczesna wiosną.

Wymaga stanowisk słonecznych lub lekko półcienistych i lekkich, przepuszczalnych, ale nieco wilgotnych gleb. Całkowicie odporna na mróz. Strefa mrozoodporności – 6.

Roślina będzie nam wdzięczna za wiosenne nawożenie.

Doskonała propozycja na słoneczne rabaty bylinowe, do ogrodów skalnych bądź nasadzeń w pojemnikach. Sadzić należy w małych grupach, po 3-10 szt. razem, w odstępach co kilka do kilkunastu centymetrów.

Rozmnażanie polega na podziale bryły korzeniowej. Wykonujemy je wczesną wiosną.

 

Tekst: Agnieszka Mike-Jeziorska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.