Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Orlik pospolity 'Nora Barlow'

Orlik pospolity 'Nora Barlow'

Miskant chiński ‘Gracillimus’

Miskant chiński ‘Gracillimus’

Fargesia szorstka

Fargesia szorstka

Floks szydlasty G.F.Wilson

Płomyk (floks) szydlasty ‘G.F. Wilson’

Byliny
lista roślin
fot: Mariusz Bykowski

Kostrzewa sina 'Blaufuchs'

Festuca glauca 'Blaufuchs'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: kępiasty
Wysokość: 10 cm - 20 cm
Barwa liści/igieł: niebieskozielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Kostrzewa sina 'Blaufuchs' to trawa ozdobna należąca do rodziny wiechlinowatych (Gramineae). Dorasta do 20 cm wysokości i tworzy gęste, szerokie kępy. Liście są sztywne, błyszczące, wąskie o barwie niebieskozielonej. Kwiatostany kostrzewy sinej 'Blaufuchs' to rzadkie, luźne kłosy.

Kostrzewa sina 'Blaufuchs' jest dość łatwa w uprawie – o ile zapewni się jej dobre warunki. Należy ją sadzić na stanowiskach słonecznych, ciepłych, osłoniętych od wiatru. Lubi podłoża przepuszczalne, piaszczysto-gliniaste, umiarkowanie zasobne w składniki pokarmowe. Nie lubi gleb zbyt żyznych oraz podmokłych. Na glebach suchych z reguły ma intensywniejsze niebieskawe zabarwienie.

Kostrzewę siną 'Blaufuchs' najlepiej wysadzać wiosną (w rozstawie około 30 cm). Młode egzemplarze warto okrywać (szczególnie w chłodniejszych rejonach Polski), starsze rośliny dość dobrze znoszą mrozy. Podlewać tę ozdobna trawę należy sporadycznie (jedynie po posadzeniu i w czasie długotrwałej suszy). Kostrzewę siną 'Blaufuchs' można nawozić, gdy rośnie na glebach piaszczystych, warto stosować jednak nawozy niskoazotowe, wolno działające nawozy organiczne lub mocno rozcieńczone dawki. Kostrzewy posadzone w żyznym podłożu nie wymagają dokarmiania. Trawę można rozmnażać przez podział kęp w okresie wczesnoletnim.

Kostrzewa sina 'Blaufuchs' ma szerokie zastosowanie w ogrodzie (różnych typów). Nadaje się do dekoracji skalniaków i obrzeży rabat. Dobrze wygląda w kompozycji z roślinami cebulowymi, iglakami i innymi ozdobnych gatunkami traw. Można ją wykorzystywać jako roślinę okrywową. Świetnie wygląda sadzona przy ozdobnych murkach i kamieniach. Można ją uprawiać w pojemnikach, np. jako dekorację tarasów i drzwi wejściowych.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.