Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Łubin trwały

Łubin trwały

Ciemiernik

Ciemiernik

Fiołek wonny

Fiołek wonny

Kocimiętka 'Walker`s Low'

Kocimiętka 'Walker`s Low'

Byliny
lista roślin
fot: Mirosław Krogulec

Kostrzewa popielata

Festuca glauca
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: kępiasty
Wysokość: 20 cm - 40 cm
Barwa liści/igieł: niebieska, srebrzysta
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

  • Fot: Mirosław Krogulec
Opis:

To zimozielona trawa o niebieskawych lub srebrzystozielonych liściach tworzących półokrągłe kępy. Pochodzi z południa Europy, jednak zadomowiła się też u nas i dobrze znosi mróz. Jest krótkowieczna, ale łatwo się rozsiewa (jeśli chcemy tego uniknąć, należy ścinać kwiatostany). Wymaga podłoża przepuszczalnego, piaszczystego – na wilgotnym gnije. Jest bardzo odporna na suszę. Najpiękniej wybarwia się w miejscach ciepłych i zacisznych. Nadaje się do ogrodów skalnych, na wrzosowiska i do kompozycji trawiastych, a także na zielone dachy.

Oznaczono wiele jej odmian. Bardzo efektowne są na przykład 'Elijah Blue' o liściach szaroniebieskich, tworząca kępy do 35-40 cm średnicy, 'Bergsilber' o liściach srebrzysto-szarych oraz 'Meerblau' – morskoniebieska. (as)

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.