Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Liliowiec żółty

Liliowiec żółty

Fargesia lśniąca ‘Great Wall’

Fargesia lśniąca ‘Great Wall’

Turzyca włosista ‘Frosted Curls’

Turzyca włosista ‘Frosted Curls’

gęsiówka kaukaska 'Plena'

Gęsiówka kaukaska

Byliny

lista roślin
fot: Mirosław Krogulec

Kostrzewa popielata

Festuca glauca
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: kępiasty
Wysokość: 20 cm - 40 cm
Barwa liści/igieł: srebrzysta, niebieska
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Opis:

To zimozielona trawa o niebieskawych lub srebrzystozielonych liściach tworzących półokrągłe kępy. Pochodzi z południa Europy, jednak zadomowiła się też u nas i dobrze znosi mróz. Jest krótkowieczna, ale łatwo się rozsiewa (jeśli chcemy tego uniknąć, należy ścinać kwiatostany). Wymaga podłoża przepuszczalnego, piaszczystego – na wilgotnym gnije. Jest bardzo odporna na suszę. Najpiękniej wybarwia się w miejscach ciepłych i zacisznych. Nadaje się do ogrodów skalnych, na wrzosowiska i do kompozycji trawiastych, a także na zielone dachy.

Oznaczono wiele jej odmian. Bardzo efektowne są na przykład 'Elijah Blue' o liściach szaroniebieskich, tworząca kępy do 35-40 cm średnicy, 'Bergsilber' o liściach srebrzysto-szarych oraz 'Meerblau' – morskoniebieska. (as)

Galeria zdjęć:

  • Fot: Mirosław Krogulec
Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.