Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Gaura Lindheimera

Gaura Lindheimera

Orlik pospolity 'Nora Barlow'

Orlik pospolity 'Nora Barlow'

Jeżówka purpurowa  ‘Kim’s Knee High'

Jeżówka purpurowa ‘Kim’s Knee High'

jeżówka purpurowa 'Alba'

Jeżówka purpurowa 'Alba'

Byliny
lista roślin
fot: Piotr Gorączko

Kokorycz żółta

Corydalis lutea
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: 25 cm - 35 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Bylina występująca w południowo-zachodniej Europie o zwartym krzaczastym pokroju. Dzięki pierzastym, delikatnym liściom sprawia wrażenie kruchej. Liście mają niebieskozielone zabarwienie. Bardzo długo kwitnie. Jasnożółte kwiaty zebrane w kwiatostany po kilkanaście sztuk rozwijają się przez całe lato. Kokorycz żółta lubi żyzną, próchniczną i wilgotną ziemię. Dobrze się czuje w cieniu drzew.

Można ją sadzić na rabatach bylinowych i w ogrodach skalnych. Doskonale nadaje się do założeń naturalistycznych, ponieważ w sprzyjających warunkach łatwo się rozsiewa i tworzy kobierce. Nie wymaga pielęgnacji, jest odporna na mróz, choroby i szkodniki. Najłatwiej ją rozmnożyć z nasion (najlepiej wysiać je tuż po zbiorze), ale można też dzielić starsze rośliny. (eb-g)

Tekst: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.