Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Złotospor wirginijski

Złotospor wirginijski

Orlik Mrs Scott Elliott

Orliki Mrs Scott Elliott

Funkia 'Fragrant Bouquet'

Funkia 'Fragrant Bouquet'

Ostnica cieniutka

Ostnica cieniutka

Byliny
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Kokorycz 'Canary Feathers' PBR

Corydalis 'Canary Feathers'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: kępiasty
Wysokość: 20 cm - 50 cm
Barwa liści/igieł: niebieskozielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - X
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Kokorycz 'Canary Feathers' to bylina wyhodowana przez firmę Vitriflora. Ta odmiana kokoryczy ma wzrost typowy dla gatunku, dorasta do 20-50 cm wysokości. Charakteryzuje się kępiastym pokrojem.
Kokorycz 'Canary Feathers' kwitnie od maja do października. Kwiaty są jaskrawożółte, z wyraźną zieloną plamką na górnym płatku. Delikatne, pierzastozłożone liście są głęboko powcinane, mają niebieskozielony kolor.
Kokorycz 'Canary Feathers' może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i półcienistym. Podłoże powinno być umiarkowanie wilgotne, lekko kwaśne, próchniczne.
Kokorycz 'Canary Feathers' to bylina o ozdobnych kwiatach polecana do sadzenia na rabatach i skalniakach. Nadaje się także do uprawy w pojemnikach.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.