Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Najpopularniejsze wyszkiwania: hortensja , lawenda , begonia , magnolia
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Kokorycz żółta

Kokorycz żółta

Orlik Mrs Scott Elliott

Orliki Mrs Scott Elliott

Macierzanka wczesna

Macierzanka wczesna

żurawka ‘Ginger Peach'

Żurawka ‘Ginger Peach'

Byliny

lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Kocimiętka Mussina

Nepeta mussinii
Ocena: 5,0
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: kępiasty
Wysokość: 30 cm - 50 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: fioletowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów

Opis:

Kocimiętka Mussina to bylina pochodząca z Europy i Azji. Rośnie bujnie, tworząc gęste kępy. Dorasta do 30-50 cm wysokości. Kocimiętka Mussina ma mocno rozgałęzione pędy i szarozielone, sercowate, ząbkowane na brzegach liście.
Kocimiętka Mussina kwitnie od lipca do września. Kwiaty są drobne, fioletowoniebieskie, zebrane w kłosy. Kwitnie od drugiego roku uprawy. Świetnie nadaje się zarówno na rabaty, jak i skalniaki.
Kocimiętka Mussina to roślina lecznicza, miododajna. Doskonale nadaje się na rabaty przyjazne pszczołom. Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej gleby, lekko przepuszczalnej. Roślina preferuje stanowiska suche. 
Kocimiętka Mussina może być porażana przez kanciastą plamistość i mączniaka prawdziwego, narażona jest na ataki skoczka melisowego i mszycy ziemniaczanej. Starte liście kocimiętki Mussina dodają mięsu specyficznego aromatu, można również parzyć z nich herbatę.
Galeria zdjęć:

  • Kocimiętka Mussina
    Fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka
Tekst: Agata Krzepińska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.