Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Jeżówka 'Cheyenne Spirit'

Echinacea 'Cheyenne Spirit'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony, kępiasty
Wysokość: 60 cm - 80 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: bordowa, pomarańczowa, purpurowa, biała, kremowa, łososiowa, żółta, czerwona
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Jeżówka 'Cheyenne Spirit' to odmiana jeżówki o kępiastym pokroju i dużych kwiatach w mieszance kolorów (kwiaty kremowe, białe, bordowe, czerwone, purpurowe, pomarańczowe, łososiowe, żółte). Bylina ta dorasta do 60-80 cm wysokości. Ma sztywne i pędy, dzięki czemu nie pokłada się i nie potrzebuje podpór. Liście są ciemnozielone, opadają na zimę.
Jeżówka 'Cheyenne Spirit' kwitnie od czerwca do września. Jest rośliną miododajną. Doskonale nadaje się na kwiat cięty, bo charakteryzuje się dużą trwałością po ścięciu.
Jeżówka 'Cheyenne Spirit' jest łatwa w uprawie. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Gleba powinna być żyzna i przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna. W naszym klimacie jest całkowicie mrozoodporna.
Jeżówka 'Cheyenne Spirit' sprawdza się w ogrodach naturalistycznych czy wrzosowiskach. Polecana do sadzenia w grupach na rabatach bylinowych, także w kompozycjach z innymi jeżówkami.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.