Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Miskant cukrowy

Miskant cukrowy

smagliczka skalna

Smagliczka skalna

Epimedium wielkokwiatowe

Epimedium wielkokwiatowe

Rudbekia błyskotliwa

Rudbekia błyskotliwa

Byliny
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Ewa Łuczak

Jaskier ostry 'Multiplex'

Ranunculus acris 'Multiplex'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: do 60 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Jaskier ostry 'Multiplex' to odmiana jaskra ostrego - sztucznie wyhodowanej byliny. Dorasta do 60 cm wysokości, ma krzaczasty pokrój i mocno rozgałęzione pędy kwiatowe.
Jaskier ostry 'Multiplex' kwitnie w maju i czerwcu. Kwiaty są liczne, małe, pełne, złotożółte, o lśniących płatkach.
Jaskier ostry 'Multiplex' wymaga gleb gliniasto-próchnicznych, bardzo wilgotnych, nie toleruje suchej gleby. Rozmnaża się go przez nasiona wysiewane bezpośrednio po zebraniu lub przez podział rośliny. Podatny na choroby: mszyce, szarą pleśń oraz mączniaka.
Jaskier ostry 'Multiplex' polecany jest do sadzenia na rabatach, przede wszystkim nad zbiornikami wodnymi. Dobrze wygląda sadzony w grupach. Znakomicie nadaje się na kwiat cięty - do bukietów i nie tylko. Efektownie wygląda w kompozycjach innymi bylinami o kontrastujących kolorach kwiatów, np. z kocimiętką.
Uwaga! Jaskier ostry 'Multiplex' to roślina trująca! Kontakt z sokami rośliny i jej spożycie powodują silne nudności.Tekst: Agata Krzepińska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.