Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Turzyca włosowa ‘Frosted Curls’

Turzyca włosowa ‘Frosted Curls’

Piwonia chińska

Piwonia chińska

Rdestnica połyskująca

Rdestnica połyskująca

Wawrzynek główkowy

Wawrzynek główkowy

Byliny
lista roślin
fot: www.roslinywodne.com

Hiacynt wodny = Eichornia gruboogonkowa

Eichhornia crassipes
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: do 20 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: liliowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VIII
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Eichornia gruboogonkowa (syn. pontederia gruboogonkowa), zwana hiacyntem wodnym lub hiacyntem pływającym to gatunek rośliny wodnej z rodziny rozpławowatych (Pontederiaceae). Nazwa potoczna wskazuje na podobieństwo kwiatostanów tej rośliny do kwiatostanów hiacyntów. Pochodzi z Amazonii, ale rozprzestrzeniony został w tropikach i ciepłych rejonach wszystkich kontynentów.
Hiacynt wodny to roślina wodna, o grubych, pełzających, walcowatych kłączach. Jej liście zebrane w rozetę unoszącą się na wodzie, kwiaty kwitną nad wodą. Wielkość rośliny uzależniona jest od zawartości składników odżywczych w wodzie (im bardziej żyzna woda tym większe rośliny). W polskich warunkach jest rośliną jednoroczną. Kwitnie w ciepłej wodzie (w temperaturze powyżej 20 st. C).

www.roslinywodne.pl

Tekst: www.roslinywodne.com
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.