Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Ewa Łuczak

Funkia ‘Midwest Magic’

Hosta ‘Midwest Magic’
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój: kępiasty
Wysokość: 20 cm - 60 cm
Barwa liści/igieł: jasnozielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: fioletowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - VIII
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Funkia ‘Midwest Magic’ to bylina z rodziny liliowatych (Liliaceae) tworząca regularne, duże kępy do 60 cm wysokości (zazwyczaj osiąga od 20 do 50 cm wysokości). Rośnie dość wolno. Odmiana ta charakteryzuje się ozdobnymi sercowatymi liśćmi: jasnozielonymi (zielonkawożółtymi), z szerokim, nieregularnym, ciemnozielonym brzegiem. Na słońcu środek liścia staje się złoty.
Funkia ‘Midwest Magic’ kwitnie na przełomie lipca i sierpnia. Kwiaty mają lawendowy kolor. Pęd kwiatostanowy dorasta do 50 cm wysokości.

Funkia ‘Midwest Magic’ najlepiej rośnie w półcieniu i cieniu. Odmiana późno rozpoczyna wegetację. Wymaga bardzo żyznej, próchnicznej, stale wilgotnej gleby.
Funkia ‘Midwest Magic’ jest polecana do ogrodów i parków do tworzenia rabat oraz jako roślina okrywowa (do okrywania większych powierzchni w cieniu). Najlepiej sadzić ją w grupach po kilka roślin. Znakomicie nadaje się do ogrodów naturalistycznych.


Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.