Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Epimedium czerwone

Epimedium x rubrum
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: kępiasty, wzniesiony
Wysokość: 30 cm - 40 cm
Barwa liści/igieł: zielono-czerwona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: czerwono-biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: IV - V
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Epimedium czerwone to bylina powstała ze skrzyżowania dzikich gatunków. Roślina tworzy kępę. Uwagę zwracają liście - mają sercowaty kształt i interesujące zabarwienie – wiosną czerwonawe, z czasem powoli zielenieją. Drobne, dzwonkowate, czerwono-białe kwiaty zebrane są w luźne kwiatostany.

Epimedium czerwone najlepiej rośnie w próchnicznej przepuszczalnej glebie. Źle znosi bezpośrednie słońce i suszę. Doskonale nadaje się do zadarniania powierzchni pod drzewami, a także do cienistych ogrodów skalnych. Na 1m2 sadzi się 15 roślin.

Epimedium czerwone jest odporne na choroby, ale niezupełnie wytrzymałe na wiosenne przymrozki, które mogą uszkadzać liście. Na szczęście tuż po zakończeniu kwitnienia wyrastają nowe. Roślinę tę rozmnaża się przez podział dużych kęp. (eb-g)

Tekst: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.