Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Skalnica rozesłana

Skalnica rozesłana

Perowskia łobodolistna Lacey Blue 'Lissit'

Perowskia łobodolistna Lacey Blue 'Lissit' PBR

Jeżówka 'Cheyenne Spirit'

Jeżówka 'Cheyenne Spirit'

Oczeret sztyletowaty

Oczeret sztyletowaty

Byliny
lista roślin
fot: www.thinkstockphotos.com

Drżączka średnia

Briza Media
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: krzaczasty, luźny
Wysokość: do 35 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VII
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Drżączka średnia to bylina z rodziny wiechlinowatych. Ta ozdobna trawa występuje naturalnie w Europie i południowo-zachodniej Azji. Swoją nazwę zawdzięcza delikatnym wiechowatym kwiatostanom, które przy podmuchu wiatru drżą, wydając grzechoczący odgłos. Roślina dorasta do 35 cm wysokości, ma wzniesione pędy i luźny, krzaczasty pokrój. Liście są proste, niebieskozielone, długości około 15 cm.
Drżączka średnia kwitnie od maja do lipca. Kwiaty (kłoski w kształcie szyszek) są zebrane w luźny wiechowaty kwiatostan.
Drżączka średnia potrzebuje stanowiska słonecznego bądź półcienistego. Dobrze rośnie na glebie piaszczystej i ubogiej w składniki pokarmowe, może rosnąć na najuboższych glebach.
Wczesną wiosną kępy trawy należ przyciąć.
Drżączka średnia znakomicie nadaje się do sadzenia na skarpach, skalniakach oraz wrzosowiskach. Dobrze wygląda posadzona w grupach na rabatach bylinowych. Można ją tez uprawiać w większych pojemnikach. Zasuszone kwiatostany drżączki średniej nadają się na suche bukiety.
Drżączkę średnią rozmnaża się przez podział rozrośniętych kęp, późną wiosną albo wczesnym latem.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.